Strona główna / Naukowcy i dydaktycy / Życie akademickie

Życie akademickie

AWFalia

AWFalia to święto studentów AWF, które odbywa się każdego roku w maju. Rozpoczyna się symbolicznym przekazaniem studentom kluczy do bram uczelni przez Rektora. Przez cały maj organizowane są imprezy, koncerty, konkursy, zawody oraz wiele innych inicjatyw studenckich.

Przewietrz się na Olimpijskim

Raz w roku uczelnia organizuje Festyn Rekreacyjno-Sportowy pn. „Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław”. Aktywności i inicjatywy skierowane są do mieszkańców Wrocławia w każdym wieku – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Festyn organizowany jest w celu zachęcenia do aktywnego i sportowego spędzania czasu wolnego. Uczestnicy festynu mają możliwość sprawdzenia się w różnych dyscyplinach sportowych – piłka nożna, siatkówka plażowa, koszykówka, badminton, pokazy ratownictwa wodnego na krytej pływalni. W tym dniu w pracowniach diagnostycznych Centralnego Laboratorium Naukowo-Badawczego AWF można dokonać pomiarów wydolnościowych i sprawnościowych.

Zespół Pieśni i Tańca Kalina

Kalina jest grupą artystyczną Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, prezentującą  polskie tańce narodowe i regionalne w formie opracowanej artystycznie. Jeżeli chcesz jeszcze lepiej poznać polską kulturę i tradycję zachęcamy do wspólnego tańca! Dołącz do Kaliny!

Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław – „Kalina”
e-mail: kalina@awf.wroc.pl
facebook: https://www.facebook.com/awfkalina/

Przewiń do góry