Strona główna / Studenci / Przed przyjazdem

Przed przyjazdem

Lista spraw do załatwienia przed przyjazdem

Planując studia i życie za granicą, będziesz musiał zmierzyć się z wieloma kwestiami. Zastanawiasz się, jak się do tego przygotować? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najważniejszych rzeczy, o których warto pamiętać i jak najszybciej zacząć planować. Jeśli masz więcej pytań, nasz zespół Welcome Centre chętnie udzieli Ci dalszej pomocy.

Wymagania wizowe/wjazdowe: Osoby niebędące obywatelami UE zazwyczaj potrzebują wizy, aby wjechać do Polski. Należy pamiętać, że proces uzyskiwania wizy może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Nie czekaj zbyt długo – rozpocznij ten proces jak najszybciej.

Ubezpieczenie zdrowotne: Jako student z zagranicy jesteś zobowiązany do posiadania ważnego ubezpieczenia zdrowotnego. Należy je posiadać od dnia przyjazdu. Możesz skorzystać z publicznego lub prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Zakwaterowanie: Możesz rozważyć zakwaterowanie w domach studenckich AWF lub znaleźć prywatne mieszkanie we Wrocławiu. Istnieje wiele stron internetowych i serwisów, które pomogą Ci znaleźć zakwaterowanie we Wrocławiu. Nie czekaj jednak zbyt długo – zazwyczaj na początku września najlepsze.

Planowanie podróży: Pamiętaj, aby dokładnie zaplanować swoją podróż z wyprzedzeniem. Podróżując do Polski i do Wrocławia możesz rozważyć podróż samolotem, pociągiem, autobusem lub samochodem.

Ważne dokumenty

Konieczne może być przedstawienie następujących dokumentów:

  • Paszport / dokument tożsamości
  • Wiza
  • Dokumenty potwierdzające wykształcenie z tłumaczeniem przysięgłym
  • Dowód przyjęcia na studia
  • Zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym
Przewiń do góry