Strona główna / Wszystkie / Integracja w świąteczny czas

Integracja w świąteczny czas

18 grudnia studenci Erasmus i AWF uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu, które przywołało magię świąt!

Międzynarodowa ekipa spotkała się, aby dowiedzieć się więcej na temat szklanych bombek podczas specjalnego warsztatu w Tarczyński Arena. Studenci mieli okazję poznać misterny proces tworzenia i dekorowania bombek, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek. Być może niewielu z nas wie, ale Polska jest jednym z największych producentów ozdób świątecznych na świecie – zajmuje trzecie miejsce! Studenci mieli szansę udekorować swoje własne szklane bombki, używając przy tym różnych metod. Brokat i śmiech był wszechobecny!  Warsztaty były świetną okazją do integracji i dzieleniem się świątecznymi historiami oraz tradycjami z różnych stron świata.

Jako studenci AWF we Wrocławiu nie mogli zignorować faktu, że znajdują się na Stadionie Piłkarskim klubu WKS Śląsk. Grupa odbyła specjalną wycieczkę z przewodnikiem po stadionie, aby zobaczyć, jak wygląda dzień piłkarza w dniu meczu. Stadion mieścił wiele różnych pomieszczeń. Niektórzy studenci byli zaintrygowani mini „więzieniem” dla chuliganów, inni byli pod wrażeniem ogromnego jacuzzi! Wiele radości wzbudził także plac z grami!

Jednym z najciekawszych punktów dnia była wizyta w Muzeum Śląsk Wrocław.

Muzeum prezentuje najważniejsze elementy, postacie i wydarzenia kilkudziesięcioletniej historii WKSu – sekcji piłki nożnej. Wystawa składa się zarówno z eksponatów, jak i materiałów multimedialnych: wywiadów z dawnymi piłkarzami i trenerami, zapisków meczów, prezentacji stadionów.

Dzięki tym świadectwom, studenci mieli szansę poznać również przemiany dotyczące samego miasta – Wrocławia, stolicy Dolnego Śląska i życia jego mieszkańców.

Przewiń do góry